CONSOLIDATED ELECTION
OFFICIAL RESULTS -- SCHOOL DISTRICTS
APRIL 5, 2011
  PAYSON COMMUNITY UNIT SCHOOL DISTRICT NO. 1 (Vote for 4)
Congressional Ballots Brent Carol Penni Janet Vaughn Brent Stan Chanse
District Cast Whelan Means Ippensen Ohnemus Flesner Speckhart Lentz Barker
Richfield 1 18th 21 6 8 18 7 5 9 15 7
Burton 1 18th 37 17 17 18 30 9 8 20 7
Payson 1 18th 189 84 55 118 137 65 56 105 79
Payson 2 18th 85 25 39 49 67 25 27 44 30
Melrose 1 17th 32 6 5 19 19 11 12 28 14
Fall Creek 1 17th 102 46 33 59 69 26 43 78 29
   TOTAL 466 184 157 281 329 141 155 290 166
  LIBERTY COMMUNITY UNIT SCHOOL DISTRICT NO. 2 (Vote for 4)
Congressional Ballots Heidi E. John Dennis E. Jeannie Ted R. Rod Penny
District Cast Klingele Clark Ippensen Martin Tenk Barry Hyer
McKee 1 18th 27 12 12 9 12 15 23 15
Beverly 1 18th 47 19 30 14 28 29 31 21
Columbus 1 18th 30 12 15 12 9 15 21 18
Liberty 1 18th 207 73 122 97 94 82 128 93
Richfield 1 18th 39 20 25 19 23 18 24 12
Gilmer 1 18th 73 36 29 19 32 46 48 33
Burton 1 18th 54 27 26 26 25 21 35 30
   TOTAL 477 199 259 196 223 226 310 222
    COMMUNITY UNIT SCHOOL DISTRICT NO. 3 (Vote for 4)
Congressional Ballots Patricia Mark Dean Timothy D. W.
District Cast Heinecke Rhea Moore Lee
Clayton 1 18th 103 86 78 80 76
Northeast 1 18th 130 108 102 103 96
Camp Point 1 18th 116 91 96 104 93
Camp Point 2 18th 104 85 82 88 83
Houston 1 18th 18 16 16 15 15
Honey Creek 1 18th 66 53 48 51 51
Concord 1 18th 23 22 23 22 22
McKee 1 18th 3 1 1 3 3
Columbus 1 18th 22 17 20 21 18
Gilmer 1 18th 15 13 14 15 15
   TOTAL 600 492 480 502 472
COMMUNITY UNIT SCHOOL DISTRICT NO. 4
                           (Vote for 4)  
Congressional Ballots  Steven D. Danielle M. Peggy
District Cast Arnsman Fleer Duesterhaus
Honey Creek 1 18th 19 16 9 16
Keene 1 18th 49 39 33 34
Mendon 1 17th 33 23 26 30
Mendon 2 17th 49 32 33 40
Lima 1 17th 47 33 38 44
Ursa 1 17th 115 79 71 94
Gilmer 1 18th 11 7 10 11
Ellington 1 17th 4 2 3 4
   TOTAL 327 231 223 273
  QUINCY SCHOOL DISTRICT #172 (Vote for 4)
Congressional Ballots Scott Richard E. Thomas C. Stephanie D. James Jeff W. Michael David Virgil Daniel Melvin J.
District Cast Stone Jones Dickerson Erwin Carlock Mays Uppinghouse Griffin Ohnemus Jr. Bastean "Bud" Niekamp
Ursa 17th 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Ellington 1 17th 173 93 59 60 60 71 85 47 14 29 18 96
Ellington 2 17th 143 62 40 45 51 65 67 38 16 17 14 78
Ellington 3 17th 139 52 64 60 65 42 69 31 13 26 12 60
Melrose 1 17th 95 35 42 37 49 41 44 26 9 12 16 43
Melrose 2 17th 239 130 93 102 104 84 131 64 16 18 19 105
Melrose 3 17th 178 76 74 50 81 76 91 44 27 21 22 96
Melrose 4 17th 169 63 62 88 98 54 85 37 19 17 11 61
Melrose 5 17th 213 98 87 105 112 75 109 57 21 11 15 75
Melrose 6 17th 141 64 64 63 71 54 62 43 12 12 16 61
Riverside 1 17th 169 82 55 64 87 64 90 41 14 13 15 86
Riverside 2 17th 128 58 51 42 49 51 63 43 13 13 11 66
Riverside 3 17th 257 124 83 134 135 91 140 60 14 28 16 100
Quincy 1 17th 185 69 61 79 78 57 101 55 28 25 20 87
Quincy 2 17th 68 21 26 18 23 26 24 21 11 4 9 39
Quincy 3 17th 87 45 25 20 21 26 55 27 12 19 14 55
Quincy 4 17th 78 38 26 19 26 37 40 22 4 6 6 53
Quincy 5 17th 86 28 30 24 28 19 44 25 17 15 12 55
Quincy 6 17th 60 19 25 18 22 17 28 21 6 12 10 36
Quincy 7 17th 60 28 25 22 18 18 35 17 4 10 4 37
Quincy 8 17th 262 118 108 111 136 91 129 78 18 19 22 109
Quincy 9 17th 73 33 31 31 31 23 33 29 5 6 7 40
Quincy 10 17th 106 41 46 40 43 35 47 37 21 15 16 54
Quincy 11 17th 48 18 20 21 15 14 27 10 3 1 8 29
Quincy 12 17th 26 8 12 9 11 7 9 4 1 6 5 11
Quincy 13 17th 95 44 39 40 47 27 41 32 8 10 12 44
Quincy 14 17th 112 50 49 49 56 42 56 33 11 3 10 51
Quincy 15 17th 239 85 118 112 139 67 111 75 22 22 25 94
Quincy 16 17th 130 57 51 36 49 56 61 37 15 17 20 70
Quincy 17 17th 126 52 54 52 54 53 61 39 12 21 9 66
Quincy 18 17th 268 134 121 94 118 107 146 75 15 23 22 122
Quincy 19 17th 164 71 74 75 87 57 79 40 15 12 9 77
Quincy 20 17th 87 29 39 32 45 26 33 26 13 6 9 36
Quincy 21 17th 146 65 79 80 88 32 59 31 14 10 11 42
Quincy 22 17th 156 57 67 88 90 44 72 40 13 18 8 52
Quincy 23 17th 198 73 107 131 140 46 76 46 7 8 7 38
Quincy 24 17th 146 46 64 97 100 37 46 36 12 14 10 43
Quincy 25 17th 180 73 73 90 81 66 93 34 18 17 14 70
Quincy 26 17th 163 73 61 56 71 73 86 27 17 11 17 87
Quincy 27 17th 165 67 65 84 92 42 77 52 22 7 11 67
Quincy 28 17th 202 86 97 109 119 54 99 60 18 14 7 66
Quincy 29 17th 118 48 56 52 51 40 60 31 10 6 12 63
Quincy 30 17th 133 53 54 74 82 38 48 30 13 10 9 45
Quincy 31 17th 224 94 96 143 139 65 96 45 10 14 14 62
Quincy 32 17th 229 100 96 103 122 76 123 57 20 18 25 86
Quincy 33 17th 159 63 58 66 83 71 84 45 8 10 16 69
Quincy 34 17th 211 90 90 97 116 81 105 47 22 21 17 89
Quincy 35 17th 137 48 61 53 63 50 59 36 21 19 22 62
Quincy 36 17th 151 73 48 48 49 56 84 44 22 15 22 86
Quincy 37 17th 85 40 32 20 26 39 49 19 10 6 13 50
Quincy 38 17th 217 92 80 81 82 83 114 62 30 22 30 115
Quincy 39 17th 201 92 80 78 91 71 105 51 25 33 25 90
Quincy 40 17th 222 114 72 65 79 91 122 70 19 30 35 126
Quincy 41 17th 41 15 15 20 16 8 21 7 9 9 11 19
Quincy 42 17th 70 32 25 18 25 21 33 15 4 8 8 39
Quincy 43 17th 95 32 33 27 40 38 42 32 22 14 11 57
Quincy 44 17th 135 51 48 43 55 41 74 40 26 20 11 76
Quincy 45 17th 122 51 43 30 34 38 53 37 19 18 18 85
Quincy 46 17th 132 50 39 43 42 47 73 38 19 22 9 80
   TOTAL       8,442        3,603       3,393 3,548            3,985 2,921      4,149 2,266 859 863 827 3,856
UNEXPIRED
  SOUTHEASTERN COMMUNITY UNIT DISTRICT NO. 337 2-YR TERM
                                      (Vote for 3)     (Vote for 1)
Congressional Ballots Randall Q. David John David Mark Rod
District Cast Smith Neill Eilers Cox Bruenger
Northeast 1 18th 9 4 3 9 5 8
Houston 1 18th 2 2 2 0 2 2
Keene 1 18th 0 0 0 0 0 0
   TOTAL 11 6 5 9 7 10
                            GRIGGSVILLE-PERRY CUSD NO. 4
                                             (Vote for 4)        
Congressional Ballots Tracy M.  Rhonda K. Jon R. Bobbi Jo Brian
District Cast Flowers Harris Freeman McCarter Bradshaw
Beverly 18th 2 1 1 0 2 2